KONOPEX 2024 🌱 Festival a veletrh konopí


26.4.2024 13:00 - 28.4.2024 16:20
KONOPEX 2024 🌱 Festival a veletrh konopí
Trojhalí Karolina
Navigovat Navigovat
Tradiční jarní KONOPEX se s dalším ročníkem přesune do větší haly komplexu Trojhalí Karolina s výstavní plochou 4500m². Okolo stovky vystavovatelů různého zaměření z Česka i zahraničí dorazí poslední dubnový víkend do Ostravy. Všechny spojuje konopí a jeho všestranné vlastnosti.

🔹 PÁTEK / 26. dubna 2024 (13.00–20.00 h)
🔹 SOBOTA / 27. dubna 2024 (11.00–20.00 h)
🔹 NEDĚLE / 28. dubna 2024 (11.00–16.20 h)

🌎 Větší prostory a více zahraničních vystavovatelů
Tři dny intenzivní pozornosti pro rostlinu, která patří mezi ty nejuniverzálnější a zároveň nejdiskutovanější. Konopí má právem přívlastek rostliny budoucnosti, nabízí mnoho benefitů i podnětů k výzkumu. Je známo svým významným potenciálem v medicíně, lze z něj získat prospěšné doplňky stravy a superpotraviny, vyrobit funkční kosmetiku a dermatologické produkty vhodné jak pro lidi, tak pro zvířata. Staletími prověřené vlastnosti a využití v textilním a papírenském průmyslu, stavebnictví (beton, izolace, těsnění, provazy, barvy/laky), ale i automotive průmyslu a mnoha dalších oborech budí zvědavost a zájem všech generací. Konopí zajímá stále více seniorů a pacientů, proto mají starší 65 let a ZTP vstup na veletrh zdarma.

👉 Semena, sazenice, growshop sortiment, CBD produkty i extrakce
S přesunem do větších prostor se můžeme těšit na honosnější expozice a více zahraničních vystavovatelů. Samozřejmostí opět budou semena a sazenice konopí, growshop sortiment a vybavení pro pěstování i zpracování. Nebudou chybět ani pěstitelé, zpracovatelé a výrobci konopných mastí, kosmetiky, potravin a nejrůznějších výrobků týkající se této rostliny.
Příznivce 420&710 komunity potěší všemožné i nemožné vychytávky a kuřácké potřeby, umělecké ručně foukané sklo nebo doplňkové i potřebné příslušenství pro solvent nebo solventless extrakci. Velice oblíbenou expozicí je také orientační analýza konopí nebo konopných produktů – na počkání.

🟢 Přednášky, konzultace, doprovodný program, workshopy i cannabis cup
O poznání větší bude také oblíbená přednášková část veletrhu, kde zazní spousta zajímavých informací a novinek o pěstování, zpracování, legislativě, využití konopí v lékařské praxi, samoléčbě, potravinách, průmyslu i veterině. Nabídne více míst k sezení a v blízkosti pohodlnou Vapo & Medical zónu. Zde bude možné vyzkoušet různé typy vaporizérů, ale také konzultovat dotazy s odborníky na vaporizaci i léčbu konopím obecně.

Samozřejmostí bude doprovodný program, hudba, zábavná vystoupení, workshopy, nabitá tombola, tematické soutěže, oblíbený cannabis cup a taky večerní afterparty. Právě workshopy jsou zajímavé svou praktickou stránkou a návštěvníci se mohou zblízka podívat, jak se míchá konopný beton, jak se vyrábí masti nebo množí rostliny. Oblíbeným tématem je také workshop, který se věnuje metodám extrakce i přípravě materiálu.

⚠️ Chce to změnu, konopí pěstuje nebo užívá statisíce lidí
Konopný sektor zažívá v Evropě velký boom a Česko patří mezi nejprogresivnější státy EU. Legislativa a podmínky se zlepšují v oblasti technického, lékařského i rekreačního využití konopí. Kromě nedávného zvýšení limitu THC na 1 % v technickém konopí, probíhají také přípravy legislativy na regulovaný trh, který by měl zahrnovat i možnost samopěstování nebo konopných společenských klubů.
Jsme konopná velmoc – je veřejným tajemstvím, že snad každý zná někoho, kdo pěstuje nebo pěstoval konopí. Roste všude, na zahrádkách, oknech, balkonech i v pěstebních boxech skrývajících se malopěstitelů.

✅ VSTUP ZDARMA
🔹 Starší 65 let
🔹 ZTP a ZTP/P (s doprovodem)
🔹 Děti do 13 let (v doprovodu zodpovědné osoby)

Vstupenky bude možné zakoupit v předprodeji i na místě konání (platba hotově i kartou).

🎫 Ceny vstupenek v druhé vlně předprodeje:
◾️ 150 Kč – Jednodenní vstup
◾️ 250 Kč – Třídenní vstup
◾️ 450 Kč – Hromadné jednodenní vstup (3+1 zdarma)
◾️ 750 Kč – Hromadné třídenní vstup (3+1 zdarma)

On-line předprodej: https://goout.net/cs/listky/konopex-2024/hrwu/
Druhá vlna předprodeje platí do 1. dubna 2024

🐶🐷🐵 Domácím mazlíčkům je vstup do budovy bohužel zakázán (leda propašovat 😄🤫)

Těšíme se!
KONOPEX tým 🌱
🌞

Podobné události