Moravskoslezský kraj

Telefon: +420 595 622 222
E-mail: posta@msk.cz
Web: www.msk.cz

Jsme přímí, osobití, přátelští, pracovití, dokážeme se bavit, „mame kratke zobaky“. Žijeme v jedinečném prostředí od Jeseníků po Beskydy. Koupeme se v Opavici i Ostravici. Máme rádi Moravskoslezský kraj a jsme na to hrdí! Ukážeme Vám náš kraj takový, jaký je!

Na jaře sundáme běžky, hudbymilovní už mají dávno koupené lístky na Colours of Ostrava a vyhlíží „zaz“ duhové muzikanty. Ještě předtím se však pokouší sportovní nadšenci získat podpis od Usaina Bolta na světové Zlaté tretře. Turisté obují pohorky a vyráží za nádhernou krajinou do Beskyd či Jeseníků, kde si pořídí miliony fotek. Někteří z nás relaxují a čerpají energii na nejčistším vzduchu v ČR v Karlově Studánce, mrazí se v čeladenském Poláriu nebo se rozhýbávají v klimkovických lázních.

V létě ladíme dovolenkové termíny, protože nás čekají Janáčkovy Hukvaldy, Beethovenův Hradec, Letní Shakespearovské slavnosti, nechybíme ani na „Barvách“, kde třeba paříme na živelné ZAZ a prozkoumáváme Národní kulturní památku Dolní oblast Vítkovice. Potom si vyčistíme hlavy na kolech okolo rybníků v Poodří, zajedeme do Štramberku na úžasné perníkové uši nebo budeme pozorovat právě vylíhnuté tropické motýly v Arboretu na Opavsku.

V září opět přiletí stíhačky z celého světa na tradiční Dny NATO a všichni hledíme na tu parádu do nebe. Taky nesmíme chybět na Baníku a do toho ještě sháníme hokejovou permanentku na Vítkovice a Třinec. A aby toho nebylo málo, drsňáci vyráží na extrémní přechod Beskydskou sedmičku. Ještě než nám zavřou hrady a zámky, obletíme Sovinec, Raduň, Hukvaldy, taky zajdeme na Safari do ostravské ZOO a stihneme se projet osoblažskou úzkokolejkou. Všude nám „šmakuje“ a zapíjíme to dobrým pivem z místních pivovarů.

V zimě nazujeme lyže a na Bílé či Ovčárně sjíždíme sjezdovky jako Ondřej Bank. Na Silvestra tradičně zajdeme na Stodolní a s ostatními ten nový rok oslavíme. Ani si nestačíme pořádně odpočinout a už rubeme v Hornickém muzeu v Landek Parku.

No, máme toho fakt dost. Snad se někde společně potkáme.